AB ICP Hafif Kayıt

Tekneniz, yatınız veya jet ski için bir ‘light kayıt’ mı arıyorsunuz? O halde Hollanda AB ICP Light Kaydı sizin için doğru seçim olabilir. Bu tekne kaydı, teknenin özellikleri ile birlikte teknenin, yatın veya jet ski’nin sahibi olan yetkililere pasaport gibi çalışır. AB ICP Light Kaydına kaydolmak, geminizin Kraliyet Hollanda Su Sporları Birliği tarafından kaydedileceği anlamına gelir. Hollanda hükümeti tarafından kendi adlarına yat kayıtları yapmak üzere atanmışlardır. Ancak geminiz tapu siciline tescil ettirilmeyecektir.

Vatandaşlık belgesi ile birlikte tekne kaydına mı ihtiyacınız var? O zaman oldukça itibarlı olan Hollanda Dünya Çapında Kayıt ya da, popüler ve uygun fiyatlı Polonya tekne kaydı ya da Birleşik Krallık Kısım 1 Kayıt tavsiye ediyoruz. Hangi yat kaydının ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını görmek için yat kayıtlarını karşılaştırabilirsiniz.

AB ICP Light Kaydının Faydaları

 • Şimdi kaydolun, hazır olduğunda ödeyin
 • 3-5 iş günü içerisinde hızlı kayıt prosedürü
 • Ek ücret karşılığında yalnızca 1 iş gününde tamamlanan Ultra Hızlı prosedür
 • 350 € ‘luk düşük maliyetler, –
 • Ultra Hız prosedürü için ek maliyetler 250 €’dur
 • AB ülkelerinin çoğunluğunda geçerlidir*
 • AB dışındaki birçok ülkede sorunsuz bir şekilde kabul edilmektedir
 • Gerekli yıllık tekne vergisi yoktur
 • Yat denetimine gerek yok
 • KDV sorgulaması yok
 • AB ye uygunluk onayına gerek yok
 • Kıyıdan alan sınırlaması yok
 • Basit ve hızlı çevrimiçi kayıt prosedürü

Nasıl çalışır?

AB ICP Light Kaydına mı ihtiyacınız var? Hollanda Yat Kaydı, sizin yerinize kayıt talebine başvurabilir. Tamamen İngilizce iletişim kuruyor olduğumuzdan dolayı, dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermekteyiz.

EU ICP Light Kaydı için başvururken, çevrimiçi kayıt işlemimizde birkaç adımı izlemeniz yeterlidir. Gerekli belgeler elimize ulaştığında, bilgilerinizi AB ICP Light Kaydı talep etmek üzere göndereceğiz. Tamamlandıktan sonra, orijinal tekne kaydınızı ve Hollanda ikametgâh belgenizi kurye ile gönderteceksiniz.

Avrupa Birliği ülkelerinden pasaporta sahip değilim

Herkes bir AB ICP Light Kaydı alabilir. Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz, size yine de bir AB ICP Light Kaydı alabiliyoruz. Teknenin mülkiyetinin Avrupa Birliği sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Bu, tek sahibinin siz olduğu bir Birleşik Krallık Limited şirketi veya bir İrlanda Limited Şirketi adının altında yapılabilir. Hollanda Yat Kaydı tüm süreci yönetecektir.

Tek sahibi olduğunuz şirketin aktif olmayacağını ve dolayısıyla herhangi bir vergi ödemenizin veya başka yükümlülüklerinizin olmadığını lütfen unutmayın. Birleşik Krallık ya da İrlanda banka hesabına bile ihtiyacınız yok. AB ICP Light kayıtlarında deneyimli bir şirket olduğumuzdan, tüm bu süreci sistematik olarak benimsedik ve basit bir çevrimiçi kayıt formunda sunuyoruz. Ürün sayfalarımızda, Birleşik Krallık Limited Şirketi kurmak veya bir İrlanda Limited Şirketi kurma hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen dünyanın her yerinden memnun müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimleri okuyun. Bu kişilerin firmamızla ilgili kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (TrustPilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Avrupa Birliği ülkelerinden pasaporta sahibim

Harika! O zaman AB ICP Light Kaydına doğrudan sizin adınıza başvurabiliriz.

Required documents boat registration

AB ICP Light Kaydı almak ne kadar sürer?

Çevrimiçi kayıt sürecimiz aracılığıyla bir AB ICP Light Kaydı için başvurduğunuzda, başvurudan fiili tekne kaydına kadar geçen süre 3-5 iş günü sürer.

AB ICP Light Kaydına daha hızlı mı ihtiyacınız var? O zaman sadece 1 işgününde tamamlanan Ultra Hızlı kayıt hizmetimizi kullanabilirsiniz. Ek maliyetler nedeniyle bu hizmet için ekstra ücret talep ediyoruz.

AB ICP Light Kaydının maliyeti nedir?

AB ICP Light Kaydının tamamı 350 €, – tutarındadır.

Ultra Hızlı bir prosedüre ihtiyacınız varsa, kayıt işleminin gerektirdiği ek maliyetler için 250 €, bedeli ekstra olarak yansıtmamız gerekecektir.

AB ICP Light Kaydının iki yılda bir yenilenmesi gerekmektedir. Bunun maliyeti 175 €, civarındadır.

AB ICP Light Kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Bir AB ICP Light Kaydı için çevrimiçi kayıt işlemi sırasında aşağıdaki belgelere ihtiyacımız vardır:

 1. Özel kişi olması durumunda sahibinin kimliği veya şirket durumunda tüm yöneticilerin kimlik belgesi
 2. Mülkiyet belgesi / satış sözleşmesi (fatura, sigorta poliçesi, satış faturası veya noter beyanı)
 3. Önceden bir kayıt olması durumunda, iptal belgesinin bir kopyasına ihtiyacımız olmaktadır

Lütfen dikkat: tüm belgelerin İngilizce yazılması gerekmektedir. Belgeler İngilizce değilse, bu belgelerin bir çevirisi sunulmalıdır. Bu sizin tarafınızdan, yat sahibi veya resmi bir çevirmen tarafından yapılabilir.

AIS ve MMSI Radyo Lisans hizmeti

AIS ve MMSI Radyo Lisansına ihtiyacınız olması durumunda, bunu sadece 1 iş günü içinde sağlayabiliriz. Bunun maliyeti 250 € ‘dur ve kolayca ve tamamen çevrimiçi olarak talep edilebilir. Bir yat kaydı ile birlikte, 100 €, – indirimden de yararlanacaksınız. AIS ve MMSI radyo lisans hizmetimiz ile alakalı daha fazla bilgi edinin.

Kayıt prosedürü

 1. Çevrimiçi kayıt formu aracılığıyla AB ICP Light Kaydı talep edersiniz.
 2. Başvurunuzu ve belgelerinizi inceliyoruz.
 3. Yetkilendirme formunu imzalıyorsunuz.
 4. Talebinizi işleme alabilmeleri için yetkiliye ileteceğiz
 5. 3-5 iş günü sonrasında tekne kaydınızı alacağız
 6. Belgedeki bilgilerin doğru olduğundan emin olmak için belgeleri kontrol edeceğiz. Tekrar kontrol edildikten sonra, size e-posta ve kurye ile tekne kaydı ve konut sertifikası göndereceğiz.
 7. Bu belge her iki yılda bir yenilenmelidir. Bu kanunen gereklidir. Yat Kaydı Hollanda size bu hususta yardımcı olmaya çok isteklidir. Dikkatli olacağız ve bir yenileme formunu size zamanında göndereceğiz. Yenileme maliyetleri her iki yılda bir 175 € ‘dur.

Doğrulanmış referansları olan güvenilir şirket

10 yıldan uzun bir süredir faaliyette olan deneyimli bir yat tescil şirketi olduğumuzu lütfen unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen memnun müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimleri okuyun. Bu kişilerin firmamızla ilgili kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Müşterilerin hakkımızda söyledikleri