"Premium" Belçika gezinti yatı kaydı

LÜTFEN UNUTMAYIN: 01-01-2019 YATIN BİR BELÇİK VATANDAŞI VEYA KONUT TARAFINDAN SAHİP OLDUĞU BÜYÜK% 50 KABUL ETMİYORSA BELÇİKA’DA YATINIZI KAYDEDİLEMEZ.

AB sınırları ile kısıtlama olmaksızın, AB dışında olanlar da dahil olmak üzere, uluslararası sularda yelken açmak istediğiniz bir yatınız mı var? Eğer öyleyse, yatı Belçika’ya kaydettirmek akıllıca olur. Belçika tescili tüm dünyada geçerlidir ve elde edilmesi çok kolaydır. Sizden 450 € gibi cüzi bir ücret talep ediyoruz, hariç. KDV!

Bu Belçika yat kaydı, 23,99 metreye kadar ve en çok 12 kişiye kadar uzanan ticari charter yatlar için de uygundur. Ticari Premium yat kayıtlarımız için tıklayınız.

Yat Kayıt Yeri Hollanda olan bir yatın Belçika’ya kaydettirmenin faydaları nelerdir?

 1. Dünya çapında geçerlidir.
 2. Yatınızı bir Belçika’nın vatandaşı olmadan kayıt ettirebilirsiniz. Hollanda Yat Kaydı sizi temsil edecek!
 3. Yatınız için Belçika kaydını 2 hafta içinde organize edeceğiz.
 4. Sahilden sınırsız seyir mesafeleri için onaylanmıştır. Tek sınırlayıcı faktör yatınızın tasarım kategorisidir. (A, B, C veya D.)\
 5. Yıllık ücret veya vergi yoktur. Yatınızı kayıt ederken sadece bir defalık bir vergi ödersiniz.
 6. Yatınıza denetimi yapılmaz.
 7. Güvenlik teçhizatı açısından az gereklilik.
 8. Bir demirleme limanı için ücretsiz seçim. Her Avrupa limanı, yatınız için bir demirleme limanı olarak kabul edilecektir.
 9. Hemen hemen her sigorta şirketi Belçika’da kayıt kabul etmektedir.
 10. Yenileme sadece 5 yıl sonrasında gereklidir.

Yatımı Belçika’ya kaydettirdiğimde ne kadar vergi ödüyorum?

Yatınızı Belçika’ya kaydettirdiğinizde, ödeyeceğiniz tek vergi, bir sefere mahsus kayıt vergisidir. Yatınızı kaydettirdiğinizde bunu doğrudan Belçika Maliye Bakanlığı’na ödeyeceksiniz. Yatınızın yaşı doğacak ücreti belirleyecektir.

Yatın yaşıTutar
<12578,00 Euro
> 12230,20 Euro
> 21982,40 Euro
> 31734,60 Euro
> 41486.80 Euro
> 51239,00 Euro
> 6991,20 Euro
> 7743,40 Euro
> 8495,60 Euro
> 9247,80 Euro
> 1061,50 Euro

Yatımı Belçika’ya kaydettirmek: Hangi belgeler gerekli olacak?

 1. Pasaportunuz veya kimlik kartınız
 2. Resmi ev adresinizin kanıtı. Bu, belediye yönetiminin bir alıntısı olmalıdır.
 3. Yatın mülkiyet belgesinin bir kopyası (fatura, satış makbuzu, fatura çıktısı veya noterlik belgesi).
 4. Yat bir şirkete ait olduğunda şirket belgelerinin yanı sıra yasal direktörün pasaport/kimlik belgesinin taramasını talep edeceğiz.
 5. Önceki kayıt işleminizin fesih kanıtı. (Varsa)
 6. Birkaç resim: yatın kenarları, HIN numarası ve yatınızın CE plakası. Ayrıca, motorların seri numaralarının resimlerini de talep ediyoruz.
 7. Yatınızın CE sertifikasını ve yatınızın motorunu / motorlarını tarayın.
 8. İmzalı bir vekaletname. (Size bir form vereceğiz)
 9. Yatınızı ithal mi ettiniz? Bu durumda, Avrupa vergisi için bir AT deklarasyonu ve / veya ödeme belgesi talep edeceğiz.
 10. Yatınızı kendiniz mi yaptınız? Bu durumda, yatınızın ana unsurları için direk, motorlar, gövde vb. faturaları göndermeniz gerekecektir. Yatın gerçek yapımcısı olduğunuza dair bir sigorta raporu ve imzalı bir beyan sunmanız da gereklidir.

Belçika yat kaydı

Yatınız için küresel bir kayıt almak Belçika’da çok daha kolaydır. Yatınızı Belçika’ya kaydettirmenin temel avantajı kayıt işleminin çok az zaman gerektirmesidir. Yaklaşık 2 hafta içinde uluslararası kaydınız düzenlenecek ve yatınızla tüm dünyaya yelken açabileceksiniz!

Yatınızı hemen Belçika’ya kaydettirin

Yatınız için Belçika kayıt işlemini derhal başlatın! Hollanda Yat Kaydı’nı kullanırken, yat kayıt endüstrisinde en deneyimli pazar liderini kullanacaksınız. Yat kayıtlarınızın olabildiğince çabuk ve doğru bir şekilde nasıl düzenlenebileceğini bizden başka kimse bilmiyor. En kısa zamanda sizden haber almak dileğiyle!

Müşterilerin hakkımızda söyledikleri

Yacht Registration Company
31 Ekim 2018