"Premium" Belçika ticari yat kaydı

LÜTFEN UNUTMAYIN: 01-01-2019 YATIN BİR BELÇİK VATANDAŞI VEYA KONUT TARAFINDAN SAHİP OLDUĞU BÜYÜK% 50 KABUL ETMİYORSA BELÇİKA’DA YATINIZI KAYDEDİLEMEZ.

AB dışında olanlar da dahil olmak üzere, uluslararası sularda yelken açmak istediğiniz yatınız mı var? Eğer öyleyse, yatı Belçika’ya kaydettirmek akıllıca olur. Belçika tescili tüm dünyada geçerlidir ve elde edilmesi çok kolaydır. Başlangıç ​​ücretimiz 850 euro kadar az, hariç. KDV!

Bu kayıt, maksimum 23,99 metre uzunluğundaki ve maksimum 12 kişi taşıyan tüm yatlar için geçerlidir.

What are the benefits of having Yacht Registration Holland registering a yacht in Belgium?

 1. Dünya çapında geçerlidir.
 2. Bareboat charter yatları için ideal kayıt.
 3. Yatınızı bir Belçika vatandaşı olmadan kayıt ettirebilirsiniz. Biz sizi temsil edeceğiz!
 4. Yatınız için Belçika kaydını 2 hafta içinde organize edeceğiz.
 5. Güvenlik teçhizatı açısından az gereklilik.
 6. Bir demirleme limanı için ücretsiz seçim. Her Avrupa limanı, yatınız için bir demirleme limanı olarak kabul edilecektir.
 7. Hemen hemen her sigorta şirketi Belçika’da kayıt kabul etmektedir.
 8. Yenileme sadece 5 yıl sonrasında gereklidir.

Yatımı Belçika’ya kaydettirdiğimde ne kadar vergi ödüyorum?

Yatınızı Belçika’ya kaydettirdiğinizde, ödeyeceğiniz tek vergi, bir sefere mahsus kayıt vergisidir. Yatınızı kaydettirdiğinizde bunu doğrudan Belçika Maliye Bakanlığı’na ödeyeceksiniz. Yatınızın yaşı doğacak ücreti belirleyecektir.

Yatın yaşıTutar
<12578,00 Euro
> 12230,20 Euro
> 21982,40 Euro
> 31734,60 Euro
> 41486.80 Euro
> 51239,00 Euro
> 6991,20 Euro
> 7743,40 Euro
> 8495,60 Euro
> 9247,80 Euro
> 1061,50 Euro

Ticari / charter yatım muayeneye tabi tutulacak mı?

Evet, ticari / charter yatınızı kayıt ettirdiğinizde, bir Belçika müfettişi tarafından denetlenecektir. Bir defaya mahsus muayene bedeli Belçika’ya olan mesafeye bağlıdır. Bir defalık muayene ücreti yaklaşık 1.000 Euro’dur.

Yat Belçika’ya yakın bir yerde demirlendiğinde ücret daha ucuz olacak ya da tam tersi olacaktır.

Belçika’daki bir denetim ücretine KDV dahildir. Denetimden sonra “Geçerlilik Belgesi” ve “Uluslararası Ticaret Yat Kayıt belgesi” alacaksınız.

Yatımı Belçika’ya kaydettirmek: Hangi belgeler gerekli olacak?

 1. Pasaportunuz veya kimlik kartınız
 2. Resmi ev adresinizin kanıtı. Bu, belediye yönetiminin bir alıntısı olmalıdır.
 3. Yatın mülkiyet belgesinin bir kopyası (fatura, satış makbuzu, fatura çıktısı veya noterlik belgesi).
 4. Yat bir şirkete ait olduğunda şirket belgelerinin yanı sıra yasal direktörün pasaport/kimlik belgesinin taramasını talep edeceğiz.
 5. Önceki kayıt işleminizin fesih kanıtı. (Varsa)
 6. Birkaç resim: yatın kenarları, HIN numarası ve yatınızın CE plakası. Ayrıca, motorların seri numaralarının resimlerini de talep ediyoruz.
 7. Yatınızın CE sertifikasını ve yatınızın motorunu / motorlarını tarayın.
 8. İmzalı bir vekaletname. (Size bir form vereceğiz)
 9. Yatınızı ithal mi ettiniz? Bu durumda, Avrupa vergisi için bir AT deklarasyonu ve / veya ödeme belgesi talep edeceğiz.
 10. Yatınızı kendiniz mi yaptınız? Bu durumda, yatınızın ana unsurları için direk, motorlar, gövde vb. faturaları göndermeniz gerekecektir. Yatın gerçek yapımcısı olduğunuza dair bir sigorta raporu ve imzalı bir beyan sunmanız da gereklidir.

Yat sahibinin AB pasaportu / kimlik belgesi sahibi olması önemlidir. Yatın bir şirkete ait olması durumunda, bu şirket bir AB şirketi olmalıdır.
Yatın sahibi AB vatandaşı veya AB’ye kayıtlı bir şirket değilse, önce yatın sahibi olacak olan bir İngiliz Limited şirketi kuracağız. Bu yeni şirketin tek hissedarı / direktörü siz olacaksınız.

Belçika yat kaydı

Yatınız için dünya çapında kabul edilmiş bir ticaret sicilinin Belçika’daki diğer tüm AB ülkelerinden daha kolay elde edilmesi. Belçika’daki ticari yat kayıt prosedürünün ana avantajı, kayıt işleminin çok az zaman gerektirmesidir. Yaklaşık 2-3 hafta içinde, uluslararası ticari kaydınızı düzenleyeceksiniz ve yatınızla dünyanın dört bir yanından gelir elde etmenize izin verilecek!!

Ticari/charter yatınızı hemen Belçika’ya kaydettirin

Yatınız için Belçika kayıt işlemini derhal başlatın! Hollanda Yat Kaydı’nı kullanırken, yat kayıt endüstrisinde en deneyimli pazar liderini kullanacaksınız. Yat kayıtlarınızın olabildiğince çabuk ve doğru bir şekilde nasıl düzenlenebileceğini bizden başka kimse bilmiyor. En kısa zamanda sizden haber almak dileğiyle!

Yacht Registration Company
31 Ekim 2018