Cebelitarık tekne kaydı

Cebelitarık tekne kaydı, en yüksek sınıfta uluslararası kabul görmüş bir tekne kaydıdır ve Cebelitarık AIS & MMSI radyo lisansı ile birlikte gelir. Bu tür tekne kaydı, herhangi bir kısıtlama olmaksızın dünya çapında kullanılabilir. Yani bu, AB içinde ve dışında anlamına gelmektedir. Cebelitarık tekne kaydı ticari tekne gezintisi için de kullanılabilir.

İngiliz bayrağı altında yelken açmak

Cebelitarık, İspanya’nın güneyinde yer alan bir İngiliz denizaşırı toprağıdır ve sadece 6,7 kilometrekarelik (2,6 mil kare) bir alana sahiptir. İngiliz denizaşırı bölgesi olduğu için Cebelitarık tekne kaydına kaydolmak, son derece saygın İngiliz bayrağıyla yelken açabileceğiniz anlamına gelir. Bu aynı zamanda teknenizin İngiliz denizcilik makamlarının koruması altında olduğu anlamına gelir. Cebelitarık, Britanya’nın denizaşırı toprakları içinde yer almasına rağmen, Birleşik Krallık’ın bir parçası değildir.

Okumaya devam etmeden önce, kısa bir not

Öncelikle hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. BlueWater Kayıt Hizmetleri, 10 yılı aşkın bir geçmişe sahip deneyimli bir tekne kayıt şirketidir. Dünya çapında faaliyet gösteriyoruz. Cebelitarık tekne kaydınızı bizimle kaydettirmek, size adil bir fiyat karşılığında hızlı ve güvenilir hizmetler verileceği anlamına gelir.

Cebelitarık tekne kaydının avantajları

 • İngiliz deniz koruması altında
 • Gezi yatları için herhangi bir kısıtlama olmaksızın dünya çapında geçerlidir
 • Ticari yatlar için kullanılabilir
 • Yıllık denetim gerekmez
 • AB KDV bölgesi dışında
 • Yatınızı KDV’den muaf olarak almak için kullanılabilir
 • Tonaj belgesi başvurusu dünyanın her yerinde yapılabilir
 • Gösterilen fiyatlara hiçbir gizli maliyet olmadan her şey dahildir
Avrupa vatandaşı olmayanlar için de tekne kayıtları

How does it work?

Cebelitarık tekne kaydına ihtiyacınız var mı? BlueWater Kayıt Hizmetleri dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermektedir. Kayıt hizmetimiz tüm kayıt işlemlerini İngilizce olarak kapsamaktadır. Online kayıt sürecimizdeki birkaç adımı takip etmeniz yeterlidir. Gerekli orijinal belgeler tarafımıza ulaştığında, talebinizi Cebelitarık denizcilik makamlarına ileteceğiz. Tamamlandıktan sonra, tekne kaydınızı ve AIS & MMSI radyo lisansınızı bir gecede kurye ile göndereceksiniz.

Cebelitarık tekne kaydınızı nasıl düzenleyebilirsiniz?

Herkes Cebelitarık tekne kaydı alabilir. Teknenin mülkiyetinin Birleşik Krallık-Gibraltar’da olması gerekmektedir. Yatın mülkiyeti zaten AB içindeyse veya yeni bir yat olması durumunda sahibinin AB pasaportu varsa, Cebelitarık yat kaydını kendi adınıza kaydettirmek mümkündür.

Bir gemiyi kendi adınıza kaydettirmek için, kişinin bir AEA Devleti pasaportuna veya onaylanmış bir ülke listesinden (aşağıda listelenmiştir) bir pasaporta sahip olması gerekir.

AEA Devletleri:-

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya ve İsveç, Birleşik Krallık.

Onaylanan ülkeler şunlardır:-

Arjantin, Aruba, Bahreyn, Brezilya, Kanarya Adaları, Çin, Faroe Adaları, Haiti, İsrail, Japonya, Liberya, Madeira, Marshall Adaları, Monako, Panama, Güney Kore, İsviçre, Surinam ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Çevrimiçi kayıt

Yat kaydınız için çevrimiçi olarak kolayca başvurabilirsiniz. Aşağıdaki video bunun nasıl çalıştığını kısaca açıklamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen ‘Online kayıt portalı‘ sayfasına bakınız.

Avrupa pasaportum yok

Yatın mülkiyeti AB sınırları içinde değilse ve Avrupa pasaportunuz yoksa, sizin adınıza tek sahibi olduğunuz bir Birleşik Krallık Limited Şirketi kurabiliriz. BlueWater Kayıt Hizmetleri tüm süreci düzenleyecektir. Yeni UK Ltd. şirketinizi oluşturduktan sonra, teknenizin, yatınızın veya jet ski’nizin mülkiyetini yeni UK Ltd. şirketinize devretmek için bir satış faturası hazırlıyoruz. Bu şekilde, teknenizin mülkiyeti, kaydın tamamlanmasından sonra artık Cebelitarık – Birleşik Krallık’ta kalmaktadır.

Lütfen tek sahibi olduğunuz şirketin aktif olmayacağını ve bu nedenle herhangi bir vergi ödemek zorunda olmadığınızı veya başka herhangi bir resmi yükümlülüğünüz olmadığını unutmayın.

Cebelitarık tekne kaydı almak ne kadar sürer?

Cebelitarık tekne kaydınızı teslim etmek için ortalama süre minimum 2 aydır.

Cebelitarık tekne kaydı ne kadara mal olur?

İlk Cebelitarık tekne kayıt masraflarının tamamı, AB vatandaşı olmayan bir AB vatandaşı olup olmadığınıza bağlıdır. Avrupa pasaportuna sahipseniz, masraflar 1275,- €’dur. AB pasaportuna sahip değilseniz, masraflar 1625,- €’dur. Bu daha pahalıdır çünkü hareketsiz bir UK Limited şirketi ve temsil için zorunlu bir Cebelitarık adresi kurmamız gerekir. Bu fiyata AIS numarası, MMSI radyo lisansı ve tüm kayıt süreci dahildir. Gizli maliyet yok!

Bu fiyata ayrıca şunlar dahildir:

 • Cebelitarık tekne kaydınızın bakımı
 • Yeni bir satış faturası oluşturma
 • Cebelitarık denizcilik yetkilileriyle yazışmalar
 • Tekne kayıt belgeleri
 • Cebelitarık’ta vergi ve harçlar

Ve bir AB pasaportuna sahip olmamanız durumunda:

 • Birleşik Krallık Limited Şirketi Kurma
 • Temsil için zorunlu Cebelitarık adresi
Gerekli belgeler tekne kaydı

Cebelitarık yat kaydı için yıllık maliyetler

Cebelitarık yat kayıtları için yıllık maliyetler yıllık 395,00 €’dur.

Bu maliyetler şunları içerir:

 • Cebelitarık yat kaydınızın yenilenmesi
 • Cebelitarık telsiz lisansınızın yenilenmesi
 • Hesapların dosyalanması
 • Teyit beyanlarının dosyalanması

Birleşik Krallık Limited Şirketinin var olabilmesi için gereken yıllık maliyet 275,00 € olup ayrıca faturalandırılır.

Cebelitarık tekne kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Cebelitarık tekne kaydı için çevrimiçi kayıt işlemi sırasında aşağıdaki belgeleri talep ediyoruz:

 1. Yeni tekneler için, ilk tekne sahibinin adını içeren noter onaylı bir İnşaatçılar sertifikasına ihtiyacımız var.
 2. Teknenizin aktif bir tekne kaydı varsa veya daha önce kaydedilmişse, noter tasdikli bir fatura veya satış faturasına ihtiyacımız var.
 3. Tekneniz zaten Cebelitarık bayrağı altında seyrediyorsa, sadece bir faturaya ihtiyacımız var.

Ayrıca aşağıdaki belgelere de ihtiyacımız var:

 1. Tüm mal sahiplerinin noter onaylı renkli kimlikleri – pasaport / kimlik kartının noter onaylı olmayan renkli baskısı dahil – 3 aydan eski değil
 2. Tüm mal sahiplerinin adres belgesi
  Elektrik faturası, su faturası veya 3 aydan eski olmayan banka hesap özetinin kopyası
 3. Önceki bir kayıt durumunda, silme belgesinin bir kopyasını talep ediyoruz
 4. Üzerinde kayıt numarasını gösteren teknenin yan ve kıç fotoğrafı
 5. Onaylı bir sörveyör tarafından sağlanan tonaj sertifikası(onaylı bir tekne sörveyörü bulun)
 6. Tüm imzalı Cebelitarık başvuru formları

Tüm orijinal ve imzalı belgeler bize kurye ile gönderilmelidir. Kayıt işleminden sonra, tüm orijinal belgeleri resmi Cebelitarık tekne kayıt belgeleriyle birlikte bir gecede kurye ile iade edeceğiz.

Satış Faturası Oluşturucu aracı

Ücretsiz bir Satış Faturası Oluşturma aracımız var. Bu araç, yatınız için yeni bir Satış Senedi oluşturmanıza yardımcı olur. Verileri tamamladıktan sonra gönderebilirsiniz. Ardından sağlanan tüm bilgileri ücretsiz olarak kontrol edeceğiz. Onaylandıktan sonra yeni satış faturasını oluşturacağız ve nasıl indireceğinizi size bildireceğiz.

Trusted company with verified references

Lütfen 10 yıldan fazla hizmet siciline sahip deneyimli bir tekne tescil şirketi olduğumuzu unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen hizmetlerimizden memnun kalan müşterilerimizin bize ilettiği görüşleri okuyun. Şirketimizle olan kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslardır).

Müşterilerimiz hizmetlerimiz hakkında ne düşünüyor?