Cebelitarık tekne kaydı

Cebelitarık tekne tescili, en yüksek sınıfın uluslararası tanınan tekne tescili olup, Gibraltar AIS ve MMSI radyo lisansı ile birlikte sunulmaktadır. Bu tür bir tekne tescili herhangi bir kısıtlama olmaksızın dünya çapında kullanılabilir. Yani bu, hem AB sınırları içinde hem de dışında demektir. Cebelitarık tekne tescili ticari teknecilik için de kullanılabilir.

İngiliz bayrağıyla yelken açma

Cebelitarık, İspanya’nın güneyinde bir İngiliz denizaşırı bölgesidir ve yalnızca 6,7 kilometrekarelik (2,6 mil kare) bir alanı içerir. İngiliz denizaşırı bölgesi olduğu için, Cebelitarık tekne tesciline kaydolmak, son derece saygın olan İngiliz bayrağıyla yelken açabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu aynı zamanda teknenizin İngiliz denizcilik otoritelerinin koruması altında olduğu anlamına gelmektedir. Cebelitarık İngiliz denizaşırı topraklarında yer almasına rağmen, Birleşik Krallık’ın bir parçası değildir.

Okumaya devam etmeden önce hızlı bir not

Öncelikle hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. BlueWater Registration Services, 10 yıldan uzun süredir sicil sahibi deneyimli bir tekne tescil şirketidir. Dünya çapında faaliyet gösteriyoruz. Cebelitarık tekne kaydınızı bizle yaptırmanız, size makul bir fiyata hızlı ve güvenilir hizmet verileceği anlamına gelmektedir.

Cebelitarık tekne kaydının avantajları

 • İngiliz deniz koruması altında
 • Eğlence yatları için herhangi bir kısıtlama olmaksızın dünya çapında geçerlidir
 • Ticari yatlar için sorunsuz bir biçimde kullanılabilir
 • Yıllık denetime gerek duyulmaz
 • Yatınızın KDV’sini düşürtmek için kullanılabilir
 • Tonaj sertifika başvurusu dünyanın her yerinde yapılabilir
 • Gösterilen fiyatlar, herhangi bir gizli maliyet olmaksızın her şeyi içerir
Boat registrations for non European citizens too

Nasıl çalışır?

Cebelitarık tekne tesciline mi ihtiyacınız var? Yat Kaydı Hollanda, dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermektedir. Kayıt hizmetimiz tüm kaydı İngilizce olarak kapsamaktadır. Çevrimiçi kayıt işlemimizde yalnızca birkaç adımı izlemeniz yeterlidir. Gerekli orijinal belgeleri aldığımızda, talebinizi Cebelitarık denizcilik yetkililerine ileteceğiz. Tamamlandıktan sonra, bir gecede kurye ile tekne kaydınızı ve AIS ve MMSI radyo lisansınızı gönderteceksiniz.

Cebelitarık tekne tescilini nasıl düzenlenir

Herkes bir Cebelitarık tekne tescili yaptırabilir. Teknenin mülkiyetinin Birleşik Krallık – Cebelitarık’ta olması gerekmektedir. Yatın mülkiyeti halihazırda AB sınırları içindeyse veya yeni bir yat olması durumunda, sahibinin bir AB pasaportu varsa, Cebelitarık yat kaydını kendi adınıza kaydettirmek mümkündür.

Avrupa Birliği ülkelerinden birinin pasaportuna sahip değilim

Yatın mülkiyeti AB sınırları içinde değilse ve Avrupa pasaportunuz yoksa, adınıza tek sahibi olduğunuz faal olmayan bir UK Limited Şirketi kurabiliriz. Hollanda Yat Kaydı tüm süreci yönetecektir. Yeni UK Ltd. şirketinizi kurduktan sonra, teknenizin, yatınızın veya jet skinizin sahipliğini yeni UK Ltd. şirketinize aktarmak için bir satış faturası hazırlayacağız. Bu şekilde, kaydın tamamlanmasının ardından teknenizin mülkiyeti artık Cebelitarık – Birleşik Krallık‘ta bulunmaktadır.
Tek sahibi olduğunuz şirketin aktif olmayacağını ve dolayısıyla herhangi bir yıllık vergi ödemenizin veya başka resmi yükümlülüklerinizin olmadığını lütfen unutmayın.

Cebelitarık tekne tescili edinmek ne kadar sürer?

Cebelitarık tekne kaydınızı teslim etmek için ortalama süre minimum 2 aydır.

Cebelitarık tekne tescilinin maliyeti nedir?

Cebelitarık tekne kaydının başlangıç masraflarının tamamı, AB vatandaşı olmanız ya da AB vatandaşı olmamanıza göre değişkenlik göstermektedir. Bir Avrupa pasaportuna sahipseniz, masraflar 1275 € ‘dur. Bir Avrupa pasaportuna sahip değilseniz, masraflar 1625 € ‘dur. Bu daha pahalıdır çünkü faal olmayan bir UK Limited şirketi ve temsil için zorunlu bir Cebelitarık adresi sağlamanız gerekmektedir.

Bu fiyata aşağıdakiler de dahildir:

 • Cebelitarık tekne tescilinizin bakımı
 • Birleşik Krallık Limited Şirketi Kurmak
 • Yeni bir satış faturası oluşturmak
 • Cebelitarık denizcilik yetkilileri ile yazışmalar
 • Tekne tescil belgeleri
 • Cebelitarık’taki vergi ve harçlar
 • Temsil için zorunlu Cebelitarık adresi
Required documents boat registration

Cebelitarık tekne tescili için yıllık maliyetler

Cebelitarık tekne tescillerinin yıllık maliyeti 395 euro.

Bu maliyetler şunları içerir:

 • Cebelitarık tekne tescilinizin yenilenmesi
 • Cebelitarık radyo lisansınızın yenilenmesi
 • Birleşik Krallık Limited şirketiniz için yıllık bakım maliyetleri
 • Zorunlu Birleşik Krallık adresi
 • Hesapların dosyalanması
 • Onay beyanlarının dosyalanması

UK Limited Şirketi için gerekli yıllık maliyetler, ayrı olarak faturalandırılan 275,00 € ‘dur.

Cebelitarık tekne tescili için hangi belgeler gereklidir?

Cebelitarık tekne tescili için çevrimiçi kayıt işlemi sırasında aşağıdaki belgelere ihtiyacımız vardır:

 1. Yeni tekneler için, ilk tekne sahibinin adının verilerini içeren noter tasdikli bir tersane sertifikasına ihtiyacımız var.
 2. Teknenizin aktif bir tekne kaydı varsa veya daha önce kaydedilmişse, noter tasdikli bir faturaya veya satış faturasına ihtiyacımız var.
 3. Tekneniz zaten Cebelitarık bayrağı taşımaktaysa, sadece bir faturaya ihtiyacımız var.

Aşağıdaki belgelere de ihtiyacımız var:

 1. Tüm sahiplerin renkli noter tasdikli kimliği – pasaportun / kimlik kartının noter tasdikli olmayan renkli baskısı dahil – 3 aydan eski olmayan
 2. Tüm sahiplerin ikametgah belgeleri
  3 aydan eski olmayan elektrik faturası, su faturası veya banka ekstresinin fotokopisi
 3. Önceden bir kayıt olması durumunda, iptal belgesinin bir kopyasına ihtiyacımız olmaktadır
 4. Üzerinde kayıt numarasını gösteren teknenin yan ve kıç tarafının fotoğrafı
 5. Onaylı bir bilirkişi tarafından sağlanan tonaj sertifikası (onaylı bir tekne eksperi bulunuz)
 6. Tüm imzalanmış Cebelitarık başvuru formları

Tüm orijinal ve imzalı belgeler kargo ile tarafımıza gönderilmelidir. Kayıt işleminden sonra, tüm orijinal belgeleri, resmi Cebelitarık tekne tescil belgeleriyle birlikte bir gecelik kurye ile iade edeceğiz.

Satış Faturası Oluşturucu aracı

Ücretsiz bir Satış Faturası Oluşturma aracımız var. Bu araç, yatınız için yeni bir Satış Senedi oluşturmanıza yardımcı olur. Verileri tamamladıktan sonra gönderebilirsiniz. Ardından sağlanan tüm bilgileri ücretsiz olarak kontrol edeceğiz. Onaylandıktan sonra yeni satış faturasını oluşturacağız ve nasıl indireceğinizi size bildireceğiz.

Doğrulanmış referansları olan güvenilir şirket

10 yıldan uzun bir süredir faaliyette olan deneyimli bir yat tescil şirketi olduğumuzu lütfen unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen memnun müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimleri okuyun. Bu kişilerin firmamızla ilgili kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Müşteriler hizmetlerimiz hakkında ne düşünüyor