Panama Yat Kaydı

Dünyada en çok kullanılan yat kayıtlarından biri Panama yat kaydıdır. Panama, Atlantik ve Pasifik okyanusları arasında önemli bir nakliye bağlantısı olan Panama Kanalı ile tanınmaktadır. Panama, 73 yıldır her türlü denizcilik faaliyetinde bulunan gemi ve yatların tescili için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Başlıca özelliklerinden biri, sorunsuz gümrük prosedürlerini garanti eden Paris MoU Beyaz Listeli olmasıdır.

Panama Yat Kaydının Faydaları

 • Düşük başlangıç maliyetleri
 • Hızlı kayıt süreci
 • Tüm milletler için mümkün
 • Yat satın alırken KDV ödemeyin
 • Paris Mutabakat Zaptı Beyaz Liste
 • Düşük yıllık maliyetler
 • Yat denetimine gerek yok
 • Dünya Çapında Geçerlidir
Avrupa vatandaşı olmayanlar için de tekne kayıtları

How does it work?

Panama tekne kaydına ihtiyacınız var mı? BlueWater Kayıt Hizmetleri dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermektedir. Kayıt hizmetimiz tüm kayıt sürecini İngilizce olarak kapsamaktadır. Online kayıt sürecimizdeki birkaç adımı takip etmeniz yeterlidir. Gerekli belgeler elimize ulaştığında, yat kayıt dosyanızı hemen işleme koymaya başlayacağız. Tamamlandıktan sonra, tekne kaydınızı bir gecede kurye ile dünyanın herhangi bir yerine göndereceksiniz.

Online registration process

Bizimle bir Panamese yat kaydı talep etmek çok kolay! Yat kaydınız için her şeyi çevrimiçi olarak kolayca başvurabilirsiniz. Aşağıdaki video bunun nasıl çalıştığını kısaca açıklamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen ‘Online kayıt portalı‘ sayfasına bakınız.

AB pasaportu olan ve olmayan müşteriler için

Herkesin bir Panama tekne kaydı yaptırması mümkündür. AB pasaportunuzun olup olmaması önemli değildir.

Gerekli belgeler tekne kaydı

Panama tekne kaydını almak ne kadar sürer?

Panama tekne kaydının avantajı, geçici tekne kaydınızı sadece 2 iş günü içinde alacak olmanızdır. Bu, Panama tekne kaydını neredeyse anında kullanabileceğiniz anlamına gelir. 2 iş günü, gerekli tüm taranmış belgelerin tarafınızdan bize ulaştığı andan itibaren başlar. Tek yapmanız gereken bunları online kayıt sistemimize yüklemek.

Panama tekne kaydı ne kadara mal olur?

Panama tekne kaydının tamamı 899 Euro’ya mal oluyor.

 • Dahil değildir: Devlet ücreti: 1499
 • Dahil değildir: Satış faturası kaydı: 425

Panama Yat Kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Panama tekne kaydı için çevrimiçi kayıt prosedürü sırasında, sizden aşağıdaki taranmış belgelere ihtiyacımız var. Bunlar İngilizce olmak zorundadır. Belgelerin İngilizce olmaması durumunda, resmi olarak İngilizceye tercüme edilmeleri gerekmektedir.

 1. Mülkiyet belgesi (Satış Faturası veya Fatura) (Noter onaylı)
 2. Yeni inşa edilen gemiler için inşaatçı sertifikası. (Noter tasdikli)
 3. Size vereceğimiz vekaletname. (Noter tasdikli)
 4. Silme belgesi veya önceki sicilin iptal edildiğine dair belge. (Yeni yatlar için gerekli değildir). (Noter tasdikli)
 5. Geminin ticari amaçlarla kullanılmayacağını teyit eden imzalı bir mektup. (Bunu size biz sağlayacağız)

Size geçici kaydı sağladıktan sonra sizden ORİJİNAL belgeleri kurye ile almamız gerekiyor. Teslim alındıktan sonra kalıcı Panamese yat kaydı için başvuracağız.

Satış Faturası Oluşturucu aracı

Ücretsiz bir Satış Faturası Oluşturma aracımız var. Bu araç, yatınız için yeni bir Satış Senedi oluşturmanıza yardımcı olur. Verileri tamamladıktan sonra gönderebilirsiniz. Ardından sağlanan tüm bilgileri ücretsiz olarak kontrol edeceğiz. Onaylandıktan sonra yeni satış faturasını oluşturacağız ve nasıl indireceğinizi size bildireceğiz.

Trusted company with verified references

Lütfen 10 yıldan fazla hizmet siciline sahip deneyimli bir tekne tescil şirketi olduğumuzu unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen hizmetlerimizden memnun kalan müşterilerimizin bize ilettiği görüşleri okuyun. Bu sayfanın alt kısmında şirketimizle ilgili bireysel deneyimlerini okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslar).