Panama Yat Kaydı

Dünyanın en çok kullanılan yat tescillerinden biri de Panama yat tescilidir. Panama, Atlantik ve Pasifik okyanusları arasında önemli bir nakliye bağlantısı olan Panama Kanalı ile tanınır. 73 yıldır Panama, her türlü denizcilik faaliyetinde bulunan gemi ve yatların tescili için çeşitli seçenekler sunuyor. Ana özelliklerden biri, sorunsuz gümrük prosedürlerini garanti eden Paris MoU Beyaz Listeye alınmış olmasıdır.

Panama Yat Kaydının Faydaları

 • Düşük başlangıç maliyetleri
 • Hızlı kayıt süreci
 • Tüm milletler için mümkün
 • Yat alırken KDV ödemeyin
 • Paris MoU beyaz listesinde
 • Düşük yıllık maliyetler
 • Yat denetimine gerek yok
 • Dünya Çapında Geçerli
worldwide-yacht-registration

O nasıl çalışır?

Panama tekne kaydına mı ihtiyacınız var? Yat Kaydı Hollanda, dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermektedir. Kayıt hizmetimiz tüm kayıt işlemlerini İngilizce olarak kapsamaktadır. Çevrimiçi kayıt işlemimizde birkaç adımı izlemeniz yeterlidir. Gerekli belgeleri aldığımızda, yat kayıt dosyanızı hemen işlemeye başlayacağız. Tamamlandıktan sonra, tekne kaydınızı bir gecelik kurye ile dünyanın herhangi bir yerine göndereceksiniz.

Online registration process

Bizimle bir Panama yat kaydı talep etmek çok kolay! Yat kaydınız için her şeyi online olarak kolayca başvurabilirsiniz. Aşağıdaki video bunun nasıl çalıştığını kısaca açıklamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen ‘Çevrimiçi kayıt portalı‘ sayfasına bakın.

AB pasaportu olan ve olmayan müşteriler için

Herkesin Panama tekne kaydı yaptırması mümkündür. AB pasaportunuz olup olmaması önemli değil.

Required documents boat registration

Panama tekne kaydı almak ne kadar sürer?

Panama tekne kaydının avantajı, geçici tekne kaydınızı sadece 2 iş günü içerisinde almanızdır. Bu, Panama tekne kaydını hemen hemen kullanabileceğiniz anlamına gelir. 2 iş günü, gerekli tüm taranmış belgeleri tarafınızdan aldığımız andan itibaren başlar. Bunları çevrimiçi kayıt sistemimize yüklemeniz yeterlidir.

Panama tekne kaydının maliyeti nedir?

Panama tekne kaydının tamamı 899 euroya mal oluyor.

 • Dahil değil: Devlet ücreti: 1499
 • Dahil değil: Satış faturası kaydı: 425

Panama Yat Kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Panama tekne kaydı için online kayıt prosedürü sırasında sizden aşağıdaki taranmış belgelere ihtiyacımız var. Bunların İngilizce olması gerekiyor. Belgelerin İngilizce olmaması durumunda, resmi olarak İngilizce’ye çevrilmeleri gerekir.

 1. Mülkiyet belgesi (Satış Faturası veya Fatura) (Noter Onaylı)
 2. Yeni inşa edilen gemiler için inşaatçı sertifikası. (Noter tasdikli)
 3. Size vereceğimiz vekaletname. (Noter tasdikli)
 4. Silme sertifikası veya önceki sicilin iptal edildiğine dair belge. (Yeni yatlar için gerekli değildir). (Noter tasdikli)
 5. Geminin ticari amaçla kullanılmayacağını teyit eden imzalı bir mektup. (Bunu size sağlayacağız)

Size geçici kaydı sağladıktan sonra, sizden ORİJİNAL belgeleri kurye ile almamız gerekiyor. Aldıktan sonra kalıcı Panama yat kaydı için başvuracağız.

Satış Faturası Oluşturucu aracı

Ücretsiz bir Satış Faturası Oluşturma aracımız var. Bu araç, yatınız için yeni bir Satış Senedi oluşturmanıza yardımcı olur. Verileri tamamladıktan sonra gönderebilirsiniz. Ardından sağlanan tüm bilgileri ücretsiz olarak kontrol edeceğiz. Onaylandıktan sonra yeni satış faturasını oluşturacağız ve nasıl indireceğinizi size bildireceğiz.

Doğrulanmış referanslara sahip güvenilir şirket

10 yıldan fazla hizmet kaydına sahip deneyimli bir tekne kayıt şirketi olduğumuzu lütfen unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen memnun müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimleri okuyun. Şirketimizle olan bireysel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslar).