İngiltere Bölüm 1 Yat Kaydı

Brexit güncellemesi!

Brexit ile ilgili olarak Birleşik Krallık Bölüm 1 kaydı hakkında çok fazla kafa karışıklığı var gibi görünüyor.

 1. Brexit’ten sonra da Birleşik Krallık Bölüm 1 kaydını kullanabilir miyim?
 2. Brexit ile ilgili olarak Birleşik Krallık Bölüm 1 kaydı ile AB’de seyrederken artık sınırlamalar var mı?
 3. Teknemin Birleşik Krallık Bölüm 1 kaydı varsa her 18 ayda bir AB’den ayrılmak zorunda mıyım?

Cevaplar basit:

 1. EVET, Brexit’ten sonra Birleşik Krallık bölüm 1 kaydını Avrupa Birliği’nin herhangi bir ülkesinde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 2. HAYIR, Birleşik Krallık Bölüm 1 kaydına sahip gezi yatları için Brexit’ten sonra Avrupa Birliği’nde herhangi bir sınırlama yoktur. Dünyanın herhangi bir ülkesinde geçerlidir. Belirli bir süre sonra AB’den ayrılmak zorunda DEĞİLSİNİZ.
 3. HAYIR, 18 ay kuralı SADECE KDV ile ilgili olarak geçerlidir. Bir yat için KDV ödenmemişse, bir günlüğüne AB’den ayrılıp daha sonra geri dönerek KDV ödemesinden kaçınabilirsiniz. 18 ay kuralının tescil türü ile HİÇBİR ilgisi yoktur.

Not: Bu 18 ay kuralı, AB’de kayıtlı olsa bile, dünyanın herhangi bir yerinde kayıtlı herhangi bir yat için geçerlidir.

Birleşik Krallık Bölüm 1 Yat Kaydı ile teknenizde veya yatınızda İngiliz bayrağını kullanabileceksiniz. Bu, dünyadaki en prestijli tekne tescilidir. Bu tekne kaydı, dünya genelindeki neredeyse tüm denizcilik otoriteleri tarafından AA Sınıfı olarak derecelendirilmiştir. Bunun yanı sıra, İngiliz bayrağı son derece saygın ve tanınmış bir bayraktır.

Ayrıca diğer uyruklar altında kayıtlı tekne kayıtları da sağlıyoruz. Son derece saygın Hollanda Dünya Çapında Kayıt ve Polonya tekne kaydı gibi. Hangi tekne kaydının ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu görmek için tekne kayıtlarını karşılaştırabilirsiniz.

Birleşik Krallık Bölüm 1 Yat Kaydının Faydaları

 • Dünyanın tüm ülkelerinde geçerlidir
 • Avrupa pasaportunuz olmasa bile, size bu tekne kaydını sağlayabiliriz
 • Hem özel hem de ticari tekneler için mevcuttur
 • Sadece 5 yıl sonra yenileme
 • Tekne uzunluğunda kısıtlama yok (tekneniz 24 metreyi aşsa bile)
 • 3-4 hafta içinde hızlı kayıt
 • Sadece 3 gün süren Ultra Hızlı prosedür mevcuttur (ek ücret karşılığında)
 • Online registration process
Tekne Kaydı Çevrimiçi İngiltere

How does it work?

Birleşik Krallık Bölüm 1 Yat Kaydına ihtiyacınız var mı? BlueWater Kayıt Hizmetleri, kayıt talebini sizin için sorunsuz bir şekilde uygulayabilir. Tamamen İngilizce iletişim kurduğumuz için dünyanın her yerinden müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Birleşik Krallık Bölüm 1 Yat Kaydı için başvururken, çevrimiçi kayıt sürecimizdeki birkaç adımı izlemeniz yeterlidir. Gerekli belgeleri aldığımızda, İngiltere Bölüm 1 Yat Kaydını talep etmek için bilgilerinizi göndereceğiz. Tamamlandıktan sonra, tekne kaydınızı bir gecede kurye ile göndereceksiniz.

Çevrimiçi kayıt

Yat kaydınız için çevrimiçi olarak kolayca başvurabilirsiniz. Aşağıdaki video bunun nasıl çalıştığını kısaca açıklamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen ‘Online kayıt portalı‘ sayfasına bakınız.

Avrupa pasaportum yok

Herkes Birleşik Krallık Bölüm 1 Yat Kaydı alabilir. Avrupa pasaportuna sahip değilseniz, yine de sizin için bir Birleşik Krallık Bölüm 1 tekne kaydı talep edebiliriz. Teknenin mülkiyetinin Birleşik Krallık sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Bu, sizin adınız altında tek sahibi olduğunuz bir Birleşik Krallık Limited Şirketi kurularak yapılacaktır. Birleşik Krallık Bölüm 1 kaydını yaparken, yalnızca sizin için bizim tarafımızdan oluşturulacak yeni bir Birleşik Krallık Limited şirketi kullanırız. Mevcut şirketleri kabul etmiyoruz. BlueWater Kayıt Hizmetleri tüm süreci düzenleyecektir.

Yeni UK Ltd. şirketinizi oluşturduktan sonra, teknenizin, yatınızın veya jet ski’nizin mülkiyetini yeni UK Ltd. şirketinize devretmek için bir satış faturası hazırlayacağız. Bu şekilde teknenizin mülkiyeti artık Birleşik Krallık’ta olacaktır.

Lütfen tek sahibi olduğunuz şirketin aktif olmayacağını ve bu nedenle herhangi bir vergi ödemek zorunda olmadığınızı veya başka bir yükümlülüğünüz olmadığını unutmayın. Sizin için her şeyi ayarlayacağız! İngiltere’de bir banka hesabına bile ihtiyacınız yok. Birleşik Krallık Bölüm 1 kayıtlarında deneyimli bir şirket olduğumuz için, tüm bu süreci sistematik olarak çözdük ve basit bir çevrimiçi kayıt formunda mevcut.

Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen dünyanın her yerinden memnun müşterilerimiz tarafından bize verilen geri bildirimleri okuyun. Şirketimizle olan kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslardır).

Avrupa pasaportum var.

Avrupa pasaportunuz var mı? O halde yine de sizin için bir Birleşik Krallık Limited şirketi kurmamız gerekmektedir. Bu tür tekne kaydı her zaman şirket adına ve adresindedir ve şirket her zaman teknenin kayıtlı sahibidir.

Birleşik Krallık Bölüm 1 kaydını imzalamak için önceden oluşturulmuş şirketleri kabul etmediğimizi lütfen unutmayın. Bir Birleşik Krallık Limited şirketi kurmak gösterilen fiyatlara dahildir.

Gerekli belgeler tekne kaydı

Birleşik Krallık Bölüm 1 Kaydını almak ne kadar sürer?

Çevrimiçi kayıt sürecimiz aracılığıyla Birleşik Krallık Bölüm 1 Yat Kaydı için başvurduğunuzda, başvurudan gerçek tekne kaydına kadar geçen süre 3-4 hafta sürer.

Daha hızlı bir Birleşik Krallık Bölüm 1 Kaydına mı ihtiyacınız var? O zaman Ultra Hızlı kayıt hizmetimizi kullanabilirsiniz. Bu hizmet ile İngiltere bölüm 1 tekne kaydınızı yalnızca 3 iş günü içinde alacaksınız. Ek maliyetler nedeniyle bu hizmet için ekstra ücret alıyoruz.

Birleşik Krallık Bölüm 1 Kaydının maliyeti nedir?

Birleşik Krallık Bölüm 1 Yat Kaydının tamamı 1150 euro adresine mal olmaktadır. Ultra Hızlı bir prosedüre ihtiyacınız varsa, kaydın gerektirdiği ek maliyetler için 400,- € ekstra hesaplamamız gerekecektir. Şirket bakımı, belgelerin dosyalanması ve zorunlu Birleşik Krallık adresi ve temsilciliği için yıllık ücret 325,- €’dur.

Gösterilen fiyatlara aşağıdaki gibi tüm hizmetlerimiz dahildir:

 • Kayıt talebinizin işleme alınması
 • Birleşik Krallık Bölüm 1 kayıt prosedürünü başarıyla tamamlayın ve sürdürün
 • Birleşik Krallık Limited şirketinin kurulması ve tüm ek masraflar
 • Yeni bir satış faturasının oluşturulması
 • Birleşik Krallık yetkilileriyle yazışmalar
 • Kayıt belgeleri
 • Birleşik Krallık vergi ve harçları
 • Şimdi ve gelecekteki şirket ücretleri
 • Zorunlu Birleşik Krallık adresi ve temsilciliği
 • Gece kuryesi ile nakliye ücretleri

Birleşik Krallık bölüm 1 tekne kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Birleşik Krallık bölüm 1 tekne kaydı için çevrimiçi kayıt işlemi sırasında aşağıdaki belgeleri talep ediyoruz:

 1. Tüm hissedarların tanımlanması
 2. Tüm hissedarların adres belgesi
 3. Tüm direktörlerin tanımlanması
 4. Tüm yöneticilerin adres belgesi
 5. Onaylı bir sörveyör tarafından sağlanan tonaj sertifikası(Birleşik Krallık onaylı bir tekne sörveyörü bulun)
 6. Tekneniz 24 metreden uzun olduğunda, ITC69 tonaj sertifikasına ihtiyacımız var
 7. Tekneniz ticari olarak kullanıldığında, sörveyör tarafından bir kodlama sertifikası da talep ediyoruz
 8. Önceki bir kayıt durumunda, silme belgesinin bir kopyasını talep ediyoruz
 9. Son 5 yıla ait mülkiyet belgesi

Lütfen dikkat: tüm belgelerin İngilizce yazılması gerekmektedir. Belgelerin İngilizce olmaması halinde, bu belgelerin tercümesinin sunulması gerekmektedir. Bu işlem siz, yat sahibi veya resmi bir tercüman tarafından yapılabilir.

AIS & MMSI Radyo Lisans hizmeti

ATIS, MMSI numarası ve çağrı işaretini içeren bir AIS ve MMSI Radyo Lisansına da ihtiyacınız varsa, bunu sadece 1 iş günü içinde sağlayabiliriz. Bunun maliyeti 250,- €’dur ve kolayca ve tamamen çevrimiçi olarak talep edilebilir. Tekne kaydı ile birlikte 100,- € indirimden yararlanacaksınız. AIS & MMSI radyo lisans hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birleşik Krallık Bölüm 1 Kaydı hakkında bazı ek bilgiler

 • Yatın ve Birleşik Krallık Limited şirketinin EŞSİZ bir adı olmalıdır. Başvuruyu doldururken, sizden 3 benzersiz isim talep etmeniz istenecektir. Yetkililer hangi ismin uygun olduğunu kontrol edecek ve belirleyecektir.
 • Yat sahibi yıllık şirket bakım, dosyalama ve adres ücretini ödemezse, şirket feshedilecek ve bu da İngiltere Bölüm 1 yat kaydını önceden haber vermeksizin derhal feshedecektir.
 • Yat sahibi, yatı resmi olarak İngiliz olacağından, yatında İngiliz bayrağı dalgalandırma hakkına sahiptir. Yat kaydı tüm dünyada geçerlidir!
 • Birleşik Krallık Bölüm 1 yat kaydını sonlandırmanın maliyeti 350 Euro’dur. Bu birkaç gün içinde düzenlenebilir.
 • Birleşik Krallık Bölüm 1 yat kaydının süresi asla dolmaz. Sadece her 5 yılda bir, bir sonraki 5 yıl için uzatıldığının yeniden teyit edilmesi gerekecektir. BlueWater Kayıt Hizmetleri yeniden onaylama işlemiyle ilgilenecektir.
 • Yat sahibinin kendisi tarafından oluşturulan Birleşik Krallık Limited şirketlerini kabul etmiyoruz.
 • Yatınız CE sertifikasına sahip değilse, İngiltere Bölüm 1 yat kaydına sorunsuz bir şekilde kaydedilebilir.

Kayıt prosedürü

 • Çevrimiçi formumuzu doldurun ve ilgili tüm belgeleri yükleyin
 • Evraklarınızı kontrol ediyor ve herhangi bir kredi kartı veya banka havalesi ile ödenebilecek faturamızı size gönderiyoruz
 • İmzalamanız gereken yeni satış faturasını size vereceğiz
 • Teknenizin Birleşik Krallık bayrağı altında tescili başlıyor! Kayıt sertifikanızı bir gece kuryesi ile alacaksınız

Trusted company with verified references

Lütfen 10 yıldan fazla hizmet siciline sahip deneyimli bir tekne tescil şirketi olduğumuzu unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen hizmetlerimizden memnun kalan müşterilerimizin bize ilettiği görüşleri okuyun. Şirketimizle olan kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslardır).

Müşterilerimiz hizmetlerimiz hakkında ne düşünüyor?