Polonya tekne kaydı ömür boyu geçerlidir

Harika haberlerimiz var! 2021 den beri AB harici ülkelerden pasaport sahiplerinin Polonya yat kaydını doğrudan kendi adlarına kaydettirmelerine izin verilmektedir. Bu, daha düşük kayıt masrafları, daha düşük yıllık maliyetler ve daha hızlı kayıt süresi anlamına gelir.

Polonya tekne kaydına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Nihai kayıt sertifikanız hazır olana kadar Polonya tekne kaydını geçici bir kayıt sertifikası şeklinde hemen (2 iş günü içinde) kullanabilme avantajından yararlanın. 24 metre uzunluğa kadar tekneler için en popüler ve uygun fiyatlı kayıt. Teknenizi, yatınızı veya jet ski’nizi Polonya’da kaydettirdiğinizde, yenileme zorunluluğu olmadan ömür boyu kayıt yaptırdığınızdan emin olabilirsiniz. Polonya tam olarak Avrupa Birliği üyesi olduğundan, Polonya tekne kaydı eğlence tekneleri, operatörler, tur tekneleri ve özel yat sahipleri için çok caziptir.

Ticari yat sahipleri için de sunulmaktadır

Polonya tekne kaydının ticari yatlar için ve eğlence tekne kayıtları için aynı fiyata olduğunu biliyor muydunuz? Özel yat sahipleri için, hiçbir zaman bir yat denetimi gerekmez, bu da büyük miktarda tasarrufu beraberinde getirmektedir.

Ayrıca diğer uluslar altında kayıtlı tekne kayıtları da sunmaktayız. Tıpkı oldukça itibarlı Hollanda Dünya Çapında Kayıt (Hollanda bayrağı) ve Birleşik Krallık Kısım 1 Kayıt (İngiliz bayrağı) gibi. Yalnızca sahiplik belgesine ihtiyacınız varsa, Hollanda AB ICP Hafif kaydı seçebilirsiniz. Hangi yat kaydının ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını görmek için yat kayıtlarını karşılaştırabilirsiniz.

Polonya yat tescil avantajlarını size açıklamaya başlamadan önce, Polonya yat tescilinin “olumsuz taraflarını” açıklamamızın ve sizi bilgilendirmemizin de önemli olduğuna inanıyoruz. Polonya kaydının ucuz bir yat kaydı şekli olduğunu biliyoruz, ancak bu sebepsiz değil.
Polonya yat tescilinin bizim açımızdan başlıca olumsuz yönleri şunlardır:

 • Kayıt prosedürünün düzensiz uzunluğu. Çoğunlukla 4 haftadır ancak bu, belirli durumlarda (çok) daha uzun da olabilir.
 • Polonya Radyo Lisansı için aşırı uzun prosedür 4 + 8 hafta = 12 hafta.
 • Telsiz lisansı yalnızca resmi bir ITU telsiz operatörü sertifikası sahipleri için geçerlidir.
 • Resmi olarak, gemide geçerli bir Telsiz Lisansı olmadan yelken açmak yasal değildir.
 • Yalnızca Polonyalı mürettebat sertifikaları kabul edilir. Diğer mürettebat veya kaptan lisansları kabul EDİLMEZ.
 • “Gri Listeli” bir yat tescili olduğu için, Polonya yat tescilli müşterilerimiz, Sahil Güvenlik, Mali makamlar ve sınır makamları tarafından yapılan denetimleri, “Beyaz Liste” yat tescilli yat sahiplerine göre daha fazla deneyimler. Hatta bazen her yeni marinaya veya sınıra girdiklerinde bile.
 • Polonya makamları yat kayıtlarıyla birlikte bir “Güvenlik Belgesi” VERMEZ. Bu, bir kaza veya hasar meydana geldiğinde sigortacılarla sorunlara neden olabilir.
 • Polonya makamları, bazen ciddi ek maliyetlere yol açabilen birkaç belgenin yeminli tercümesini talep etmektedir.

Bu nedenlerden dolayı, her zaman Polonya kaydının yanında başka bir kayıt türünü düşünmenizi öneririz. San Marino kaydımızın sunabileceğimiz en iyi seçenek olduğunu düşünüyoruz. Hangisinin size en uygun olduğuna karar vermek size kalmış!

Polonya tekne kaydının faydaları

 • Ömür Boyu Geçerli!
 • Yat vergisi yok
 • 2 iş günü içerisinde geçici kayıt dahil
 • Yıllık maliyet yok
 • Yenilemeye gerek yok
 • Yat denetimine gerek yok (maks. Uzunluk 24m)
 • Paris MoU gri listeye alındı
 • Dünyanın herhangi bir ülkesinde kabul edilmektedir
 • Polonya resmi AB bayrağı tescili
 • Tüm milletler için mümkündür
 • Hızlı kayıt süreci
 • Ticari yatlar için kullanılabilir (maksimum uzunluk 24m)
 • Denizcilik kısıtlamaları yok
 • Lehçe çeviriye gerek yok – İngilizce yeterlidir

Nasıl çalışır?

Polonya tekne kaydına mı ihtiyacınız var? Yat Kaydı Hollanda, dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermektedir. Kayıt hizmetimiz tüm kaydı İngilizce olarak kapsamaktadır. Çevrimiçi kayıt işlemimizde birkaç adımı izlemeniz yeterlidir. Gerekli belgeler elimize ulaştığında, bilgilerinizi Polonya yat kaydı talep etmek üzere göndereceğiz. Tamamlandıktan sonra, yat kaydınızı kuryeyle gönderteceksiniz.

Durumunuz nedir?

AB ve AB harici ülkelerden pasaport sahipleri için doğrudan kayıt

2021′ den beri, Polonya yat kaydı, dünya çapında geçerli bir pasaporta sahip olan herkesin üzerinde doğrudan kaydedilebilir. Bu aynı zamanda AB üyesi olmayan ülkelerden pasaport sahiplerinin doğrudan kendi adlarına Polonya tekne kaydı alabilecekleri anlamına gelir. En büyük avantaj, daha düşük başlangıç masrafları, daha düşük yıllık maliyetler ve eskisinden daha hızlı teslimat süresidir. Bloğumuzda bununla ilgili her şeyi okuyun, Geçerli bir pasaportu olan herkes için Polonya yat kaydı mevcuttur .

Required documents boat registration

Polonya tekne kaydı yaptırmak ne kadar sürer?

Polonya tekne kaydının avantajı, iki saat içinde geçici bir kayıt alacağınızdır. kesin kayıt tamamlanana kadar iş günü. Bu, Polonya tekne kaydını kullanabileceğiniz anlamına gelir Neredeyse anında. Son kayıt işlemi, bize sağladığınız andan itibaren 3-4 hafta sürer. orijinal belgeler talep edildi.

Bir Polonya tekne kaydının maliyeti nedir?

Tüm Polonya tekne kaydı 425 €, – ve 625 € arasındadır. Bu, yatınızın uzunluğuna bağlıdır.

 • 7,00 metreye kadar yatlar 425 €, –
 • 7,00 metreden 12,00 metreye kadar yatlar 525 €, –
 • 12.00 metreden 24.00 metreye kadar yatlar 625 €, –

Geçici tescil belgesi dahildir!

Polonya tekne kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Polonya tekne kaydı için çevrimiçi kayıt işlemi sırasında aşağıdaki belgelere ihtiyacımız vardır:

 1. Sahiplerin kimliğinin veya Pasaportunun kopyası
 2. Sahibi bir şirketse, şirketin görevlilerinin kim olduğunu da gösteren şirket belgelerine ihtiyacımız var. Bunun Lehçe’ye tercüme edilmesi için yemin edilmesi gerekir. (6 aydan eski değil)
 3. 2020 ve daha küçük yaştaki tekneler, Satış Faturasından Lehçe’ye yeminli bir çeviriye ihtiyaç duyuyor
 4. 2020’den önce bir tekne inşa edilirse, İngilizce ve Lehçe olarak bir mülkiyet beyanının imzalanması gerekir. (Bunu sağlayacağız)
 5. Satış Faturasında eski kayıt numarası yazıyorsa, silinen belgenin bir taramasına + bu belgenin Lehçe’ye yeminli tercümesine ihtiyacımız var.
 6. Satış Faturasında eski kayıt numarası YOKSA, SADECE silme belgesine ihtiyacımız var
 7. Yat 14.00 metrenin üzerindeyse ve CE’si YOK ise Tonaj Belgesi veya Sörvey Raporu + Lehçe Yeminli Tercüme gereklidir.
 8. Motor plakasında Güç Bilgileri yoksa, motorun gücünü kanıtlayan belgelere ihtiyacımız var.
 9. HIN numarası, Motor numarası ve CE kategori plakasının fotoğrafları

Lütfen dikkat: tüm belgelerin İngilizce yazılması gerekmektedir. Belgeler İngilizce değilse, bu belgelerin bir çevirisi sunulmalıdır. Bu sizin tarafınızdan, yat sahibi veya resmi bir çevirmen tarafından yapılabilir.

Polonya AIS ve MMSI Radyo Lisans hizmeti

ATIS, MMSI numarası ve çağrı işaretini içeren bir AIS ve MMSI Radyo Lisansına da ihtiyacınız olması durumunda, bunu sizin için sorunsuz bir şekilde sağlayabilir. Bunun maliyeti 250 € ‘dur ve kolayca ve tamamen olabilir çevrimiçi olarak talep edildi.

Doğrulanmış referansları olan güvenilir şirket

10 yıldan uzun bir süredir faaliyette olan deneyimli bir yat tescil şirketi olduğumuzu lütfen unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen memnun müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimleri okuyun. Bu kişilerin firmamızla ilgili kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Müşterilerin hakkımızda söyledikleri