Küresel Hollanda Deniz Mektubu Kaydı

Küresel Hollanda Deniz Mektubu Siciline gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Bu, Hollanda’nın sunduğu en üst düzey tekne tescilidir! Bu tekne kaydı, teknenize veya yatınıza resmi olarak Hollanda vatandaşlığı sağlar. Hollanda Altyapı ve Su Yönetimi Bakanlığı ve Hollanda hükümeti tarafından Kral adına düzenlenmiştir.

Bu en kaliteli resmi tekne kaydı ile yatınız veya tekneniz dünyanın herhangi bir ülkesine sorunsuz bir şekilde yelken açabilir ve tüm ülkelerde hoş karşılanırsınız.

Ayrıca diğer milletler arasında tekne kayıtları da sunuyoruz. Ünlü Birleşik Krallık Bölüm 1 Kaydını (İngiliz dairesi) veya popüler ve uygun fiyatlı Polonya tekne kaydını düşünün. Yalnızca bir sahiplik sertifikasına ihtiyacınız varsa, Hollanda AB ICP Işık kaydını tercih edebilirsiniz. Durumunuz için hangisinin en uygun olduğunu görmek için farklı tekne kayıtlarını karşılaştırabilirsiniz.

Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu Kaydının Faydaları

 • Denizcilik otoriteleri ve dünyadaki her ülkenin hükümeti tarafından tamamen kabul edilmiştir
 • Yata, Hollanda hükümeti tarafından Kral adına verilen Hollanda Krallığı’nın resmi vatandaşlığı verilir
 • Yatın işaretlenmesinden önce sadece 1 ilk ‘teknik olmayan’ denetim
 • Yatın yinelenen yıllık denetimlerinin yapılmaması
 • Eğlence teknesi vergisi yok
 • İşaret fişekleri ve güvenlik ekipmanları için gereklilik veya yıllık denetim yok
 • Yat sahibi istediği sürece geçerlidir – son kullanma tarihi yoktur
 • Kıyıdan itibaren deniz mili sınırlaması yok
 • CE sertifikası tescil başvurusu için bir sorun değildir
 • Kaydın düzenlenmesi için yatın KDV durumu hakkında hiçbir soru sorulmaz
 • AB vatandaşları ve bir AB işletmesi olan AB vatandaşı olmayanlar için geçerlidir
 • Kayıt talebi yapılırken üçüncü taraf sorumluluk sigortası gerekli değildir
 • Geçici kayıt mevcut
Avrupa vatandaşı olmayanlar için de tekne kayıtları

Nasıl çalışıyor?

Dünya çapında bir Hollanda Deniz Mektubu Kaydına mı ihtiyacınız var? BlueWater Kayıt Hizmetleri sizin adınıza bir başvuru gönderebilir. Tamamen İngilizce iletişim kurduğumuz için, dünyanın her yerinden insanlara tekne kayıtları konusunda yardımcı oluyoruz. Tabii ki Hollandalı bir şirket olduğumuz için sadece Hollandaca da.

Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu Kaydı için aşağıdaki belgelere ihtiyacımız var:

 • Noter tasdikli yasal pasaportunuzun veya kimlik kartınızın kopyası
 • Orijinal fatura
 • Önceki bir tescil durumunda, devam belgesinin bir aslı da gereklidir

Küresel Hollanda Deniz Mektubu Kaydı için başvurduğunuzda, tek yapmanız gereken çevrimiçi kayıt sürecimizdeki birkaç adımı takip etmektir. Gerekli belgeleri aldıktan sonra, Küresel Hollanda Deniz Mektubu Kaydına başvurmanız için bilgilerinizi göndereceğiz.

Tapu Sicil Müdürlüğü, incelemelerini yapmak ve tescil işaretini yapıştırmak üzere teknenize veya yatınıza müfettişlerini gönderecektir. Bu tek seferlik bir denetimdir. BlueWater Kayıt Hizmetleri tüm bu süreci sizin için yönetir.

Kaydı tamamladıktan sonra, tekne kaydınız kurye ile size gönderilecektir.

Avrupa pasaportum yok

Herkes Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu Kaydı alabilir. Avrupa pasaportunuz yoksa, yine de sizin için başvuruda bulunabiliriz. Ancak teknenin mülkiyetinin Avrupa’da olması bir gerekliliktir. Bu işlem, bir İrlandalı limited şirket tek sahibi sizsiniz. BlueWater Kayıt Hizmetleri tüm bu sürece rehberlik eder ve tüm evrak işlerini halleder.

Yeni İrlanda limited şirketinizi kurduktan sonra, teknenizin veya yatınızın mülkiyetini yeni İrlanda limited şirketinize devretmek için bir fatura hazırlayacaksınız. Sonuç olarak, teknenizin mülkiyeti AB’dedir.

Kurulan ve tek sahibi olduğunuz şirket aktif olmayacaktır, bu da vergi veya diğer yükümlülükleri ödemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Bunun için bir Birleşik Krallık veya İrlanda banka hesabına bile ihtiyacınız yok. Dünya çapında Hollanda Deniz Mektubu kayıtları konusunda çok fazla deneyime sahip olduğumuz için, tüm süreci sistematik olarak bir araya getirdik ve basit bir çevrimiçi kayıt formunda kullanılabilir hale getirdik.

Hala böyle şüpheleriniz varsa, lütfen dünyanın dört bir yanındaki memnun müşterilerimizin yorumlarını okuyun. Bu sayfanın alt kısmında şirketimizle ilgili kendi deneyimlerini okuyabilirsiniz (TrustPilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Avrupa pasaportum var

Avrupa pasaportunuz var mı? Daha sonra teknenizi veya yatınızı kendi adınıza kaydettirebiliriz.

Gerekli belgeler tekne kaydı

Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu Kaydımı almak ne kadar sürer?

Çevrimiçi kayıt sürecimiz aracılığıyla Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu Kaydı için başvurursanız, başvurunuzdan tekne kaydınızın fiilen alınmasına kadar geçen süre yaklaşık 4-6 hafta sürer. Yetkililerin ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak bazen biraz daha uzun sürebilir.

Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu Kaydının maliyeti nedir?

Kayıt işleminin kendisi
Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu Kaydı 1750 € tutarındadır. Tek seferlik zorunlu denetim, maliyeti teknenizin veya yatınızın rıhtımına bağlı olduğu için bu hesaplamanın dışında bırakılmıştır. Avrupa’da bu denetimin maliyeti genellikle 750 ila 1000 Avro arasındadır. Tabii ki, Yach Registration Holland başından sonuna kadar kayıt sürecine dahil olmaktadır.

İlk yıldan sonra yinelenen yıllık maliyetler 250 €’ya kadar çıkmaktadır. Buna tüm ücretler, oranlar, temsil, ikamet, idare vb. dahildir.

Yukarıdaki fiyatlara aşağıdaki gibi hizmetler dahildir:

 • Ulusal Kayıt Sertifikası.
 • Hollanda hükümeti tarafından Hollanda Kralı adına verilen vatandaşlık belgesi (Unvan)
 • Yatınızın Hollanda Tapu Siciline kaydedilmesi
 • Ölçüm sertifikası (24,00 metreye kadar olan yatlar için)
 • Yat 24 metreden uzunsa, yat sahibi belgeyi en azından Hollanda’da bir ofisi olan tanınmış bir sınıflandırma kuruluşu tarafından kendisi düzenlemelidir
 • Yetkililer için tüm Hollanda tarifeleri
 • Tüm Hollanda vergileri
 • Yatınız için Hollanda’da 1 yıllık ikamet ve temsilcilik
 • Tedavi ve Yönetim
 • Ekspres kargo


Teknenizi veya yatınızı
Microdots ile koruyunTekneniz çalınır ve tekrar bulunursa, teknenin veya yatın gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlayabilmeniz gerekir. Bunu, teknenizi veya yatınızı korumaya ilişkin blogumuzda daha fazla bilgi edinebileceğiniz Microdots kullanarak yapabilirsiniz. Ek mikro noktalar 350 € gibi düşük bir fiyata alınabilir.

Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu tekne kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Dünya çapında bir Hollanda Deniz Mektubu tekne kaydı için çevrimiçi kayıt işlemi sırasında aşağıdaki belgeleri talep ediyoruz:

 1. Özel bir kişi olması durumunda mal sahibinin kimliğinin kanıtı veya bir şirket olması durumunda tüm yöneticilerin kimliğinin kanıtı olarak. Bu tür bir tekne kaydı için noter onaylı bir pasaport gerekir
 2. Mülkiyet belgesi / satın alma belgesi (fatura, sigorta sertifikası, satın alma makbuzu veya noter onaylı beyan)
 3. Eski bir kayıt olması durumunda, geçiş belgesinin bir kopyasına ihtiyacımız var
 4. Yatın 24 metreden uzun olması halinde, yat sahibinin kendi ITC69 Sertifikasını temin etmesi gerekmektedir. Bu işlem tanınmış bir sınıflandırma kuruluşu tarafından yapılmalıdır. Tanınmış sınıflandırma kuruluşlarının bir listesi burada bulunabilir: https://www.ilent.nl/onderwerpen/erkende-organisaties-zeevaart/documenten/publicaties/2021/12/06/overzicht-erkende-klassenbureaus

Lütfen tüm belgelerin İngilizce yazılması gerektiğini unutmayın. Belgeler İngilizce değilse, bu belgelerin yine de tercüme edilmesi gerekir. Bunu kendiniz yapabilir, yat sahibine veya profesyonel bir çevirmene yaptırabilirsiniz.

Satış Faturası Oluşturucu aracı

Ücretsiz bir Satış Faturası Oluşturma aracımız var. Bu araç, yatınız için yeni bir Satış Senedi oluşturmanıza yardımcı olur. Verileri tamamladıktan sonra gönderebilirsiniz. Ardından sağlanan tüm bilgileri ücretsiz olarak kontrol edeceğiz. Onaylandıktan sonra yeni satış faturasını oluşturacağız ve nasıl indireceğinizi size bildireceğiz.

AIS & MMSI Radyo Lisansı hizmeti

Ayrıca ATIS, MMSI numarası ve çağrı işareti içeren bir AIS & MMSI Telsiz Lisansına ihtiyacınız varsa, bunu sizin için 1 iş günü içinde ayarlayabiliriz. Bu toplam 250 € tutarındadır ve tamamen çevrimiçi olarak kolayca başvurulabilir. Tekne kaydı ile birlikte 100 € indirim alırsınız. Bunu Dünya Çapında Hollanda Deniz Mektubu kaydı ile birleştirirseniz, resmi bir sertifika ile Hollanda radyo lisansını alırsınız. AIS & MMSI radyo lisanslama hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kayıt süreci, her şeyle biz ilgileniyoruz!

 • Çevrimiçi formumuzu doldurun ve gerekli tüm belgeleri yükleyin
 • Tüm evraklarınızı kontrol edeceğiz ve siparişinizi onayladıktan sonra size kredi kartı veya banka havalesi ile ödenebilecek bir fatura göndereceğiz
 • Teknenizin saygın Hollanda bayrağı ile yelken açmak için kaydı başlayabilir! Kayıt sertifikanızı kurye ile alacaksınız.

Doğrulanmış referanslara sahip güvenilir şirket

Tekne kayıtları konusunda uzmanlaşmış deneyimli bir şirketiz ve bunu 10 yılı aşkın süredir yapıyoruz. Dünyanın her yerindeki insanlara yardım ediyoruz. Hala böyle şüpheleriniz varsa, lütfen dünyanın dört bir yanındaki memnun müşterilerimizin yorumlarını okuyun. Bu sayfanın alt kısmında şirketimizle ilgili kendi deneyimlerini okuyabilirsiniz (TrustPilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Başkaları hizmetlerimiz hakkında ne düşünüyor?