Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydı

Brexit güncellemesi!

Brexit’le ilgili olarak Birleşik Krallık 1. Bölüm kaydı konusunda çok fazla kafa karışıklığı var gibi görünüyor.

 1. Brexit’ten sonra Birleşik Krallık 1. Bölüm kaydını kullanmaya devam edebilir miyim?
 2. AB’de yelken açarken Brexit ile ilgili olarak Birleşik Krallık 1. Kısım tescili için şu anda sınırlamalar var mı?
 3. Teknemde İngiltere 1. Bölüm kaydı varsa 18 ayda bir AB’den ayrılmam gerekir mi?

Cevaplar basit:

 1. EVET, Brexit’ten sonra herhangi bir sorun yaşamadan Avrupa Birliği’nin herhangi bir ülkesinde İngiltere bölüm 1 kaydını kullanabilirsiniz.
 2. HAYIR, Birleşik Krallık 1. Bölüm tescili olan eğlence yatları için Brexit’ten sonra Avrupa Birliği’nde HİÇBİR sınırlama yoktur. Dünyanın herhangi bir ülkesinde geçerlidir. Belirli bir süre sonra AB’den ayrılmanız GEREKMEZ.
 3. HAYIR, 18 ay kuralı YALNIZCA KDV için geçerlidir. Bir yat için KDV ÖDENMEDİ ise, AB’yi bir günlüğüne terk edip daha sonra tekrar gelerek KDV ödemesinden kurtulabilirsiniz. 18 ay kuralının kayıt türüyle hiçbir ilgisi yoktur.

Not Bu 18 ay kuralı, AB’de kayıtlı olsa bile dünyanın herhangi bir yerinde tescilli tüm yatlar için geçerlidir.

Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydı ile İngiliz bayrağını teknenizde veya yatınızda kullanabileceksiniz. Bu, dünyanın en prestijli yat kaydıdır. Bu yat kaydına, dünyadaki neredeyse tüm deniz otoriteleri tarafından Sınıf AA derecesi verilmiştir. Bunun yanı sıra, İngiliz bayrağı çok saygındır ve tanınmaktadır.

Ayrıca diğer uluslar altında kayıtlı yat kayıtları da sunmaktayız. Örneğin Hollanda Dünya Çapında Kayıt ve Polonya yat kaydı gibi. Yalnızca sahiplik belgesine ihtiyacınız varsa, Hollanda AB ICP Hafif kaydı seçebilirsiniz. Hangi yat kaydının ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını görmek için yat kayıtlarını karşılaştırabilirsiniz.

Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydının Yararları

 • Dünyanın tüm ülkelerinde geçerlidir
 • Avrupa ülkelerinden alınmış bir pasaportunuz olmasa bile, yine de size bu yat kaydını sunabiliriz
 • Hem özel hem de ticari yatlar için kullanılabilir
 • Yenileme sadece 5 yıl sonrasında gereklidir
 • Yatın uzunluğu konusunda bir kısıtlama yoktur (yatınız 24 metreyi geçse bile)
 • 3-4 hafta içinde hızlı kayıt
 • 3 günlük Ultra Hızlı prosedür kullanıma hazırdır (ek ücret karşılığında)
 • Çevrimiçi kayıt işlemi
Boat registrations for non European citizens too

Nasıl çalışır?

Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydına mı ihtiyacınız var? Hollanda Yat Kaydı hiçbir sorun olmaksızın sizin yerinize kayıt talebine başvurabilir. Tamamen İngilizce iletişim kuruyor olduğumuzdan dolayı, dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermekteyiz.

Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydı için başvururken, çevrimiçi kayıt işlemimizde birkaç adımı izlemeniz yeterlidir. Gerekli belgeler elimize ulaştığında, bilgilerinizi Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydı talep etmek üzere göndereceğiz. Tamamlandıktan sonra, yat kaydınızı kuryeyle gönderteceksiniz.

Avrupa Birliği ülkelerinden pasaporta sahip değilim

Dileyen herkes Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydına sahip olabilir. Avrupa Birliği ülkeleri pasaportuna sahip değilseniz, yine de sizin için bir Birleşik Krallık Kısım 1 yat kaydı talep edebiliriz. Teknenin mülkiyetinin Birleşik Krallık’ta olması gerekmektedir. Bu, sizin adınıza tek sahibinin siz olduğu bir Birleşik Krallık Limited Şirketi kurarak yapılacaktır. Bir Birleşik Krallık Kısım 1 kaydına kaydolurken, yalnızca sizin için oluşturacağımız yeni bir Birleşik Krallık Limited Şirketi kullanıyoruz. Mevcut şirketleri kabul etmiyoruz. Hollanda Yat Kaydı tüm süreci yönetecektir.

Yeni Birleşik Krallık Ltd. şirketinizi kurdBirleşik Krallıktan sonra, teknenizin, yatınızın veya jet ski’nizin sahipliğini yeni Birleşik Krallık Ltd. şirketinize aktarmak için bir satış faturası hazırlayacağız. Bu şekilde teknenizin mülkiyeti artık Birleşik Krallık’ta bulunmaktadır.

Tek sahibi olduğunuz şirketin aktif olmayacağını ve dolayısıyla herhangi bir vergi ödemenizin veya başka yükümlülüklerinizin olmadığını lütfen unutmayın. Sizin için her şeyi düzenleyeceğiz! İngiltere’de bir banka hesabına bile ihtiyacınız yok. Birleşik Krallık Kısım 1 kayıtlarında deneyimli bir şirket olduğumuzdan, tüm bu süreci sistematik olarak benimsedik ve basit bir çevrimiçi kayıt formunda sunuyoruz.

Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen dünyanın her yerinden memnun müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimleri okuyun. Bu kişilerin firmamızla ilgili kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Avrupa Birliği ülkelerinden pasaporta sahibim

Avrupa Birliği ülkeleri pasaportuna sahip misiniz? O halde yine de sizin için bir Birleşik Krallık Limited şirketi kurmamız gerekiyor. Bu tip bir yat kaydı her zaman şirketin ismi ve adresi üzerinedir ve şirket her zaman yatın kayıtlı sahibidir.

Birleşik Krallık Kısım 1 kaydına imza atmak için önceden kurulmuş olan şirketleri kabul etmediğimizi lütfen unutmayın. Bir Birleşik Krallık Limited şirketi kurmak gösterilen fiyatlara dahildir.

Required documents boat registration

Birleşik Krallık Kısım 1 Kaydı almak ne kadar sürmektedir?

Çevrimiçi kayıt sürecimiz aracılığıyla Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kaydı için başvuru yaptığınızda, başvurudan fiili yat kaydına kadar geçen süre 3-4 hafta sürer.

Birleşik Krallık Kısım 1 Kayda daha hızlı mı ihtiyacınız var? O zaman Ultra Hızlı kayıt servisimizden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet ile Birleşik Krallık Kısım 1 yat kaydınızı sadece 3 iş günü içinde alacaksınız. Ek maliyetler nedeniyle bu hizmet için ekstra ücret talep ediyoruz.

Birleşik Krallık Kısım 1 Kayıt ücreti ne kadara mal olmaktadır?

Birleşik Krallık Kısım 1 Yat Kayıtlarının tamamı 995 euro ‘ya mal olmaktadır. Ultra Hızlı bir prosedüre ihtiyacınız varsa, kayıt işleminin gerektirdiği ek maliyetler için 400 euro ekstra hesaplamamız gerekecektir.

Şirket giderleri için yıllık ücret, belgelerin ibraz edilmesi ve İngiltere’deki zorunlu adres ve temsil 325 euro ‘dur.
Gösterilen fiyatlara tüm hizmetlerimiz dahildir örneğin:

 • Kayıt talebinizi işleme koyma
 • Birleşik Krallık Kısım 1 kayıt prosedürünü başarıyla tamamlama ve devam ettirme
 • Birleşik Krallık Limited şirketinin kurulması ve tüm ek masraflar
 • Yeni bir satış faturası oluşturulması
 • İngiltere yetkilileri ile yazışmalar
 • Kayıt belgeleri
 • Birleşik Krallık vergileri ve harçları
 • Şimdiki ve gelecekteki şirket ücretleri
 • İngiltere’deki zorunlu adres ve temsil
 • Kurye ile teslimat ücretleri

Birleşik Krallık Kısım 1 tekne kaydı için hangi belgeler gereklidir?

Birleşik Krallık Kısım 1 tekne kaydı için çevrimiçi kayıt işlemi sırasında aşağıdaki belgelere ihtiyacımız vardır:

 1. Tüm hissedarların belirlenmesi
 2. Tüm hissedarların ikametgah belgesi
 3. Tüm yöneticilerin belirlenmesi
 4. Tüm yöneticilerin ikametgah belgesi
 5. Onaylı bir bilirkişi tarafından sağlanan tonaj sertifikası (İngiltere’de onaylı bir tekne bilirkişisi bulun)
 6. Tekneniz 24 metreden uzun olduğunda, ITC69 tonaj sertifikasına ihtiyacımız olmaktadır
 7. Tekneniz ticari olarak kullanıldığında, bilirkişi tarafından bir kodlama sertifikasına da ihtiyacımız olmaktadır
 8. Önceden bir kayıt olması durumunda, iptal belgesinin bir kopyasına ihtiyacımız olmaktadır
 9. Son 5 yılın mülkiyet belgesi

Lütfen dikkat: tüm belgelerin İngilizce yazılması gerekmektedir. Belgeler İngilizce değilse, bu belgelerin bir çevirisi sunulmalıdır. Bu sizin tarafınızdan, yat sahibi veya resmi bir çevirmen tarafından yapılabilir.

AIS ve MMSI Radyo Lisans hizmeti

AIS ve MMSI Radyo Lisansına ihtiyacınız olması durumunda, bunu sadece 1 iş günü içinde sağlayabiliriz. Bunun maliyeti 250 € ‘dur ve kolayca ve tamamen çevrimiçi olarak talep edilebilir. Bir yat kaydı ile birlikte, 100 €, – indirimden de yararlanacaksınız. AIS ve MMSI radyo lisans hizmetimizile alakalı daha fazla bilgi edinin.

BIRLEŞIK KRALLIK Kısım 1 Kayıt hakkında bazı ek bilgiler

 • Yat ve Birleşik Krallık Limited şirketinin BENZERSİZ bir adı olmalıdır. Başvuruyu doldururken 3 benzersiz isim talep etmeniz istenecektir. Yetkililer hangi ismin müsait olduğunu kontrol edecek ve belirleyeceklerdir.
 • Yat sahibi yıllık şirket bakımı, dosyalama ve adres ücretini ödemediğinde, şirket feshedilecek ve Birleşik Krallık 1. Kısım Yat kaydı, önceden haber verilmeksizin sona erecektir.
 • Kendisinin yatı resmi olarak Birleşik Krallık yatı olacağından, yat sahibi resmi olarak yatında İngiltere bayrağı asma hakkına sahip olacaktır. Yat kaydı tüm dünyada geçerlidir!
 • Birleşik Krallık 1. Kısım Yat kaydını nihayete erdirmenin maliyeti 350 Euro’dur. Bu birkaç gün içinde düzenlenebilir.
 • Birleşik Krallık 1. Kısım Yat kaydının süresi asla dolmaz. Sadece 5 yılda bir, önümüzdeki 5 yıl için uzatılacak şekilde yeniden teyit edilmesi gerekecektir. Hollanda Yat Kaydı, yeniden teyit ile ilgilenecektir.
 • Yat sahibinin kendisi tarafından oluşturulan Birleşik Krallık Limited şirketlerini kabul etmiyoruz.
 • Şayet yatınız CE sertifikasına sahip değilse, Birleşik Krallık 1. Kısım yat tescili ile herhangi bir sorun yaşamadan kayıt yaptırılabilir.

Kayıt prosedürü

 • Çevrimiçi formumuzu doldurun ve ilgili tüm belgeleri yükleyin
 • Evraklarınızı kontrol ediyoruz ve size herhangi bir başlıca kredi kartıyla veya banka havalesiyle ödenebilecek faturanızı gönderiyoruz
 • İmzalamanız gereken yeni satış faturasını size sunacağız
 • Teknenizin Birleşik Krallık bayrağıyla kaydı başlıyor! Kayıt sertifikanızı kuryeyle ile alacaksınız

Doğrulanmış referansları olan güvenilir şirket

10 yıldan uzun bir süredir faaliyette olan deneyimli bir yat tescil şirketi olduğumuzu lütfen unutmayın. Dünyanın her yerinden müşterilere hizmet veriyoruz. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen memnun müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimleri okuyun. Bu kişilerin firmamızla ilgili kişisel deneyimlerini bu sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz (Trustpilot tarafından doğrulanmış referanslar).

Müşterilerin hakkımızda söyledikleri